Uživali smo u kazališnom danu

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 2. 3. 2017.

Ovog petka, 24.veljače 2017. proveden je kazališni dan u našoj školi prema Godišnjem planu i programu rada škole. Učenici nižih razreda posjetili su Centar za kulturu u Čakovcu i pogledali predstavu KD Pinklec pod nazivom Vučje srce. Uživali su u predstavi u kojoj se vuk oprašta od sigurnog utočišta svoje obitelji  i počinje živjeti vođen novim iskustvima prevladavajući strah i stvarati novi život.

Za učenike viših razreda kazališna predstava organizirana je u Zagrebu. U organizaciji Kazališta Smješko uživali su u predstavi Ivana Kušana pod nazivom  Ljubav ili smrt. Glavnom liku, Koku, nogomet je najvažnija stvar na svijetu sve do fatalnog susreta s tajnovitom djevojkom Anom Moser.  Koko se zaljubljuje u djevojku Anu, čarobnu poput junakinja iz Zlatkovih romana. Nakon predstave učenici su navratili u Mc Donald's, a u poslijepodnevnim satima, umorni, ali sretni, vratili se svojim kućama.

Učenici su još jednom imali priliku uživati u predstavama te s nestrpljenjem  iščekuju sljedeći kazališni dan i nova uzbuđenja koja donose „daske koje život znače“.

« Studeni 2017 »