Kviz Volimo književnost za šestaše

Autor: Lidija Matoša, 7. 11. 2017.

I ove smo godine s nestrpljenjem dočekali kviz znanja iz književnosti za  učenike šestih razreda. Iz svakog je razreda po troje učenika odmjeravalo snage u znanju iz područja književnosti i medijske kulture. Z 6.a natjecali su se: Asja Radiković, Žana Marie Munda, Dina varga, ekipu 6.b činili su učenici: Ivan Dokleja, Karla Hajdarović, Rafaela Nađ, dok su za 6.c natjecatelji bili: Marta Horvat, Ema Petek i Jakov Biškup.

Uz podršku svojih prijatelja iz razreda, svi su natjecatelji pokazali borbeni duh i zavidno znanje. Najbolji u ovogodišnjem kvizu je 6.c razred! Čestitamo im od srca! Svi natjecatelji bili su zasluženo nagrađeni, a nagrade im je uručio ravnatelj Vladimir Novak.

Prosudbenu komisiju činile su učiteljice hrvatskoga jezika Marijeta Stevanović, Valentina Miller i Martina Košćak.

U trenucima prebrojavanja glasova školska knjižničarka Lidija Toth pokazala je fotografije koje su pristigle na natječaj pod nazivom Selfie s knjigom. Svaki učenik koji je poslao fotografiju dobio je simboličnu nagradu. Fotografije natječaja izložene su u školskoj knjižnici.

Voditeljice ovogodišnjeg kviza bile su učenice šestih razreda Lucija Podgorelec i Ida Mujezinović.

Kviz Volimo književnost odvija se niz godina te mu se nove generacije šestaša svake godine izuzetno vesele i pripremaju za natjecanje.