KNJIŽEVNI NATJEČAJ MATICE HRVATSKE

Autor: Lidija Matoša, 9. 5. 2018.

Ogranak Matice hrvatske u Čakovcu već sedmu godinu povodom Dana Matice hrvatske i  Dana Međimurske županije raspisuje književni natječaj za učenike osnovnih i srednjih škola Međimurske županije na kajkavskom jeziku. Od samog početka naša škola sudjeluje u tom natječaju i već petu godinu za redom naši su učenici nagrađeni za svoje originalne i kreativne literarne ostvaraje.

Povjerenstvo koje su ove godine činili Andrijana Kos-Lajtman, Karlo Vuković i Vera Zemunić odlučilo je da u kategoriji osnovnih škola treću nagradu osvoji Lara Pergar, učenica 3.a razreda naše škole za rad Igročke, mentorice Radojke Oreški. Iskrene čestitke jer je Lara u velikoj konkurenciji osvojila vrlo vrijednu nagradu.

Svečana dodjela nagrada upriličena je u srijedu, 2. svibnja 2018. godine u dvorani Matice hrvatske u Čakovcu. U prigodnom programu sudjelovali su nagrađeni i pohvaljeni učenici i čitali svoje radove. Na samom kraju čestitke je učenicima i njihovim mentorima uputio i župan Međimurske županije Matija Posavec, zahvalivši Matici hrvatskoj u čuvanju tradicije kajkavskog, književnog i jezičnog izražaja i pisane riječi.

« Listopad 2018 »