Magdalena i Meri među najboljima u natječaju „Katastrofe i snage sustava civilne zaštite“

Autor: Lidija Matoša, 13. 6. 2018.

Svake godine Državna uprava za zaštitu i spašavanje raspisuje natječaj za likovne, literarne i foto radove djece i mladih predškolskog, osnovnoškolskog i srednjoškolskog uzrasta te djece i mladih s posebnim potrebama.  U cilju podizanja svijesti o postojanju prijetnji od prirodnih i tehničko-tehnoloških katastrofa raspisan je natječaj i za školsku godinu 2017/2018, a na temu „Katastrofe i snage sustava civilne zaštite“. Naša škola već se tradicionalno uključuje velikim brojem likovnih i literarnih radova, mahom učenika razredne nastave. I ove smo godine ostvarili rezultate na koje smo ponosni.

Povodom Dana civilne zaštite, 8.lipnja 2018.godine u velikoj vijećnici Međimurske županije održana je svečana dodjela priznanja. Posebna priznanja najboljima dodijelili su župan Međimurske županije Matija Posavec, zamjenik župana Josip Grivec, ujedno i načelnik Stožera civilne zaštite Međimurske županije te Ladislav Söke, pročelnik Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Čakovec.

Natječaju su se ove godine odazvale 22 osnovne škole, 2 područne škole, 15 vrtića te 2 srednje škole s ukupno 421 likovnih radova, 30 literarnih i 41 foto uradak.

Među dobitnicima priznanja i nagrada u Međimurskoj županiji su i dvije učenice naše škole:

• učenica  Magdalena Trupković (3.b razred) uz mentoricu Vesnu Golub osvojila je drugu nagradu za literarni rad
  • učenica Meri Furdi (4.b razred)  uz mentoricu Ladislavu Šestak Horvat osvojila je treću nagradu za likovni rad

Još jednu školsku godinu završavamo s prekrasnim rezultatima, ponosni na svoje kreativne učenike i njihove učitelje. Čestitke svima!

« Kolovoz 2018 »