39.SMOTRA DJEČJEG KAJKAVSKOG STVARALAŠTVA „DRAGUTIN DOMJANIĆ“

Učenici i učitelji naše škole i ove su se godine odazvali na poziv Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina  svojim likovnim i literarnim radovima na Smotru dječjeg kajkavskog stvaralaštva „Dragutin Domjanić“.

Na ovu 39. Smotru odazvalo se 75 osnovnih škola s ukupno 400 učeničkih literarnih radova. Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivan Kalinski, dr.sc. Božica Pažur te Štefica Kamenarić-Filipović, dr. med. , za objavu u zbirci Oblok, oblaki odabralo je 79 radova .Među inim radovima nalaze se i tri literarna rada iz naše škole i to :Čehara, Mie Šalje ,učenice 5.b razreda  (mentorica Senka Saško); Mesec ,Nike Rudnički ,učenice 5.b razreda (mentorica Radojka Oreški) i Dežđ, Lee Vidović,  učenice 2.b razreda (mentor Ladislava Šestak-Horvat). Nika i Mia izvodile su javno svoje pjesme na Smotri. U zbirci je objavljen likovni rad Davida Dokleje , a na izložbi je izložen likovni rad Aleksandra Kovačića. Obojica su sada učenici 5.razreda (mentorica Senka Saško).

Uživali smo u prekrasnom prijepodnevu okupanom suncem i opojnim mirisom jeseni , sretni i ponosni što ime naše škole i međimurski KAJ „pok zvoni z brega v Zelini“.

objavio: Lidija Matoša   datum: 28. 10. 2019.