ZAJEDNO ZA BOLJI INTERNET 2021.

OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec i ove se godine pridružila obilježavanju Dana sigurnijeg interneta (Safer Internet Day - SID) pod motom „Zajedno za bolji Internet.“

Na satovima informatike u vremenu od 8. veljače do 12. veljače provodile su se radionice vezane uz odgovorno i sigurno ponašanje na internetu na kojima su učenicima predočene stvarne situacije iz svakodnevnog života.
Odradili smo teme prema kurikulumu Budi Internet genijalac uz koji djeca usvajaju vještine za sigurno i pametno korištenje i istraživanje interneta. Dio programa je internetska igra Interland (bit.ly/googleInterland) koja učenje čini interaktivnim i zabavnim... Kurikulum Budi internet genijalac koji je razvio Google u suradnji s nastavnicima, istraživačima i stručnjacima za internetsku sigurnost iz organizacije The Net Safety Collaborative i saveza The Internet Keep Safe Coalition (iKeepSafe.org) pruža zabavno iskustvo učenja primjereno za svaku dob koje se temelji pet osnovnih lekcija:
• Dijeli pažljivo (Istražuj mudro)
• Pazi se prevaranata (Istražuj oprezno)
• Čuvaj svoje tajne (Istražuj sigurno)
• Cool je biti dobar (Istražuj ljubazno)
• Tko pita ne skita (Istražuj hrabro)
Učenici osmih i šestih razreda izradili su plakate i postere vezane uz ponašanje na internetu koje možete pogledati na poveznici

Made with Padlet
Tako smo se i ove godine zabavili i naučili nešto novo i korisno!

objavio: Lidija Matoša   datum: 10. 3. 2021.