Svjetski dan knjige i Noć knjige prepuna događaja

Radi poticanja čitalačkih vještina i motivacija te razvijanja čitalačke kulture, knjižničarka Knjižnice i čitaonice Šenkovec darovala je vrijedne nove knjige našoj školi za kojima su učenici s radošću posegnuli.

Uz knjige, u izradi je i kućica u koju će ove knjige biti postavljene. Ova hvalevrijedna donacija rezultat je projekta koji obuhvaća postavljanje kućica za knjige na području Šenkovca. Suradnjom dviju knjižničarki, knjižničarke Božice Mezga i školske knjižničarke Lidije Toth, prva takva kućica bit će postavljena upravo u našoj školi. Ovakav način popularizacije knjige i čitanja jako je dobar jer knjigu i čitanje približavamo onima koji nemaju naviku odlaska u knjižnicu. Naši učenici dobro znaju koliko su knjiga i čitanje važni, što potvrđuju i ove fotografije.

Za učenike viših razreda održana je virtualna Noć knjige u Knjižnici i čitaonici Šenkovec. Učenici su virtualno sudjelovali književnom susretu s Ines Hrain Ludošan koja se predstavila sa svojom knjigom Pusti otok te drugi dio, Pusti otok-oteti. Predstavljanje je bilo izuzetno zanimljivo te velika pohvala ide učenicima koji su se uključili uživo u ovaj književni susret te dali svoj doprinos u obilježavanju ovogodišnje Noći knjige. Književnica Hrain odlučila je nagraditi sve učenike koji su prisustvovali susretu.

Odličnom suradnjom dviju knjižnica, Knjižnice i čitaonice Šenkovec i školske knjižnice uspješno je organizirana i ostvarena ovogodišnja manifestacija Noć knjige 2021.

objavio: Lidija Matoša   datum: 27. 4. 2021.