HVALA TI DRAGA ZEMLJICE NA TVOJIM BOGATSTVIMA

U 3. b razredu današnji je dan započeo gledanjem animiranog filma o našoj Zemlji koja neutješno plače. Odmah smo se prisjetili da je danas 22.4. ,dan kada bi trebali razmisliti kako  mi možemo pomoći našoj planeti. Dan kada trebamo osmisliti plan kako da je nasmijemo i razveselimo.

Odmah smo se dali na posao. Poslušali smo prekrasnu priču Šumske novine iz koje smo naučili da svatko želi u svojoj kući imati mir i utočište. Tako je šuma dom životinjama u kojem žele živjeti u miru. Zapisali smo poruke koje bi stavili na ulazu u šumu kako bi  spriječili nestanak biljnih i životinjskih vrsta koje tu borave. Shvatili  smo da  iako smo mali ,možemo nešto učiniti za spas naše Zemlje. Moramo je čuvati. Prvo smo pobrali smeće u dvorištu naše škole. Nije ga bilo puno i na to smo bili jako ponosni. Nakon toga  utvrdili smo kamo ćemo koje smeće iz vreće staviti. Naučili smo da je važno reciklirati. Zato smo mi danas skupljali i sortirali, kamioni će taj otpad odvesti u tvornicu gdje će se otpad preraditi, a mi  ćemo ga opet upotrijebiti. Na satu likovne kulture radili smo plakate tehnikom kolaža .Nismo koristili kolaž papir iz mapa nego smo se koristili bojama iz starih časopisa i novina . Što reći  na kraju današnjeg dana? Nadamo se draga Zemljice da smo izmamili osmijeh na tvom licu i hvala ti na tvojim bogatstvima. A mi obećavamo da ćemo te čuvati i paziti  za buduće naraštaje!

objavio: Lidija Matoša   datum: 27. 4. 2021.