Dani kajkavske riječi Zlatar 2012.

Krajem mjeseca rujna u Zlataru se tradicionalno održava manifestacija Dani kajkavske riječi.

Kruna programa su kulturne priredbe Zbor malih pjesnika i likovna izložba Čovjek čovjeku  na koje se redovito javljaju i učenici naše škole. Ove godine ponovno su bili vrlo uspješni.

Za likovnu izložbu iz 39 osnovnih škola Krapinsko – zagorske, Međimurske, Varaždinske, Koprivničko-križevačke,  Primorsko –goranske i  Zagrebačke županije pristigla su 753 rada. Izoženo je njih 78, a među njima i radovi osmero učenika naše škole:

Katje Topličanec i Mislava Pintarića iz 2.a razreda, Erika Slameka iz 3.a razreda, Jakše Koštarića i Nikoline Valkaj iz 4.b razreda te Frana Slameka, Ane Krznarić i Lee Petković iz 2.b razreda.

Među prispjelih 276 literarnih radova ocjenjivački sud u sastavu prof.Željka Horvat-Vukelja, dr.Joža Skok i dr.Ivo Kalinski odabrao je 45 pjesama za izođenje na priredbi i tiskanje u zbirci Zbora. Među odabranima su i stihovi dviju učenica naše škole.

Učenica 6.razreda Laura Koren napisala je pjesmu Tiček, a Katja Premuš učenica 2.razreda PŠ Mačkovec pjesmu Rada bi.

Svi učenici su primili priznanja i nagrade Školske knjige, a njihovi mentori-voditelji bili su Senka Saško, Radojka Oreški, Ladislava Šestak-Horvat, Jasminka Mesarić, Jelena Fuss i Vesna Golub te Ida Somi Rodiger.

Posebno je važno istaknuti veliki uspjeh dviju drugašica Katji. Katja Premuš napisala je najljepšu pjesmu među učenicima nižih razreda i dobila posebnu nagradu, a likovni rad Katje Topličanec istaknut je i objavljen na naslovnici ovogodišenjeg Zbornika.

Svi učenici i njihovi voditelji proveli su prekrasan dan u Zlataru u subotu, 29.rujna.

objavio: Lidija Matoša   datum: 3. 10. 2012.