Kviz znanja "Volim književnost"

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige naša škola je 31. 10. 2012. godine organizirala kviz znanja za učenike 6. razreda.

Predstavnici 6.a razreda bili su Matija Zadravec, Nino Šatrak i Magdalena Radiković, 6. b razred predstavljali su Tomislav Kuhar, Mario Toplek i Fran Krištofić dok su predstvanice 6. c razreda bile Tara Baranašić, Marta Kozjak i Matija Vugrinec.  Da sve prođe po pravilu brinuo se žiri u sastavu učiteljica hrvatskog jezika- Ide Somi Rodiger, Marijete Stevanović, Martine Subotić te knjižničarke Vlaste Horvat.

Do samog kraja pobjednik se nije nazirao. Pobjednika je odlučivao samo jedan točan odgovor više. Tu neizvjesnu atmosferu navijači su svojom podrškom učinili pravom natjecateljskom. Tijesnom, ali zaslužnom pobjedom- pobijedio je 6.a. razred. Zamjenica ravnateljice škole Radojka Oreški čestitala je svim natjecateljima te im podijelila zaslužene vrijedne nagrade. U pauzi, za vrijeme zbrajanja bodova, opustili smo se uz glazbene taktove koje je pripremio 8.a razred te prezentiranjem izložbe u kojoj su predstavljeni stripovi Andrije Maurovića koju je sa svojim učenicima postavio učitelj Jospi Mihalković.

Tijekom kviza znanja, proglašen je najčitač naše škole. Titula je ove godine pripala Tari Baranašič, učenici 6. c razreda, koja ju je zaslužila sudjelovanjem na natječaju „Čitanjem do zvijezda“, redovitim čitanjem lektira i ostalih knjiga iz školske knjižnice.

Šestaši su nam pokazali što znači boriti se znanjem! Želimo im još puno takvih uspješnih „borbi“ za znanje do kraja polugodišta na svim satovima!

Izvor: Martin Bakač

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 7. 11. 2012.