XIX. HRVATSKI DJEČJI FESTIVAL, Zagreb, 2012.

Djeca nose svjetove na dlanu

Pjesme smo mi u pjesmama i pjesme u nama!

Tim je riječima obilježen Hrvatski dječji festival - Djeca nose svjetove na dlanu koji se održao 18.XI.2012. u Zagrebu. Koncertna dvorana Vatroslava Lisinskog, ili kako ga je nazvala gđa Horvat-Vukelja, hram kutlure,  vrvio je djecom, pjesmom, cikom, veseljem i smijehom.

Organizator festivala je Udruga  Hrvatski dječji festival, a pokrovitelj je predsjednik Republike Hrvatske, dr. Ivo Josipović.

Festival je podijeljen u tri dijela: glazbeni, literarni i likovni. Pristigle radove u sva tri segmenta odabiru prosudbene komisije sastavljene od kompozitora, tekstopisaca, aranžera, glazbenih urednika, slikara, kipara, pisaca, lektora i učitelja. Najuspješniji uratci objavljuju se u Zborniku dječjih radova.

Na adresu Udruge pristiglo je 156 literarnih radova i 305 likovnih uradaka.

Za Zbornik je odabrano 20 pjesama, od čega su uratci učenika naše škole:

Barbara Pongrac (2.r.) s pjesmom B+B voditeljice Radojke Oreški;

Maja Krhač (2.r.) s pjesmom Jesen je... voditeljice Vesne Golub;

Paola Isabel Glumpak (3.r.) s pjesmom Kišna igra voditeljice Ladislave Šestak-Horvat i

Lucija Vugrin (6.r.) s pjesmom Sreća se lovi srcem i daruje osmijehom voditeljice Ide Somi Rodiger. Lucija je imala čast pročitati svoju pjesmu na otvorenju.

Svi su učenici čitali svoje uratke na okruglom stolu pred članovima komisije u sastavu: Dubravko Jelačić Bužimski, Tea Odobašić, Marija Tuksar, Margarita Vrbanović i Željka Horvat-Vukelja.

Dvoje je učenika naše škole svojim likovnim radovima obogatilo izložbu od 16 radova na temu Allegreto Moderato: Erik Slamek (3.r.) voditeljice  Ladislave Šestak-Horvat i Lena Novak-Đura (2.r.) voditeljice Senke Saško. Oba su uratka naslikana pastelama.

Prosudbeno povjerenstvo za likovne ostavaraje činila su dva člana: Ivona Biočić Mandić  i Ana Novoselac.

Festival je završio glazbenim programom u kojem su se predstavili zborovi iz cijele Hrvatske.

Svi sudionici dobili su Zbornik i zahvalnicu.

Izvor: Ida Somi Rodiger

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 21. 11. 2012.