Božićni sajam i priredba

Dana, 20.12.2012. godine, održao se božićni sajam i priredba u našoj školi. Božićni sajam pripremili su učenici i učiteljice nižih razreda. Pritom su im pomagali roditelji učenika koji su najprije sudjelovali u radionicama iz kojih su proizašli brojni kreativni božićni ukrasi, vijenci, kutije, magneti  i čestitke, a potom su pomagali i u samoj prodaji. Sav prikupljen novac namijenjen je učenicima koji će ići na terensku nastavu ili izlet.

Novitet ovogodišnjeg božićnog sajma jest bila prodaja kalendara s učeničkim radovima iz projekta „Europa i mi“ koji smo proveli početkom prosinca. Kalendar je dala tiskati naša škola. Kako je bio lijepo pripremljen, prodali su se gotovo svi primjerci, a prikupljeni novac ide za razrede iz kojih su autori slika u njemu. To je prvi kalendar koji smo kao škola osmislili i dali tiskati te smo zato na njega jako ponosni.

Nakon božićnog sajma svi su punih ruku nestrpljivo očekivali početak božićne priredba. Priredbu je nakon uvodnih pjesama školskog tamburaškog orkestra otvorila ravnateljica škole Vesna Kalšan, prof. obrativši se svima prisutnima u toplom govoru. U  programu predstavili su nam se učenici nižih rareda, mali i veliki zbor, plesači i dramska skupina sa svojim pomno pripremljenim točkama koje su sadržavale lijepe, ljudske i tople poruke.

Ovom prilikom zahvaljujemo svima koji su sudjelovali na božićnom sajmu i poslije nam se pridružili u božićnoj priredbi! Svima od srca želima čestit Božić i sretnu cijelu 2013. godinu!

Izvijestila: Lana Matotek, 7.c

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 3. 1. 2013.