Moć Facebooka

Učenica 8.a razreda naše škole, Karla Katić, sudjelovala je u nagradom natječaju Moja Fejs priča čiji je organizator Agencija za zaštitu osobnih podataka. U njezinom radu pratila ju je učiteljica Ida Somi Rodiger.

Cilj je natječaja da tinejdžeri sami osvijeste probleme vlastite, ali i tuđe privatnosti, da sami spoznaju što su to osobni podaci koji otkrivaju privatnost i da sami porade na čuvanju vlastite i tuđe privatnosti, kako je naveo gosp. Bilić, ravnatelj.

Poznati dječji pisci Silvija Šesto, Sanja Pilić i Želimir Hercigonja započeli su priče povezane sa zaštitom privatnosti na društvenim mrežama ili s krađom identiteta. Mladi pisci trebali su nastaviti ili završiti te priče ili napisati neku svoju.

Pristiglo je  329 priča iz cijele Hrvatske. Miro Gavran, poznati pisac čija su djela prevedena na više od 30 svjetskih jezika, kao predsjednik ocjenjivačke komisije, uvrstio je Karlin uradak Moć Facebooka u tridesetak nagrađenih. Svi su izabrani primili vrijedne nagrade, kao i naša Karla.

Birao se i pobjednik natječaja koji je imao čast da mu legendarni trener Miroslav Ćiro Blažević osobno u Zagrebu uruči nagradu.

Čestitamo Karli na uspjehu!

Izvor: Ida Somi Rodiger

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 4. 2. 2013.