Kviz znanja povodom Dana hrvatskog jezika

Dani hrvatskoga jezika obilježeni su održavanjem kviza iz gramatike i povijesti hrvatskog jezika u Osnovnoj školi „Petar Zrinski“ Šenkovec 15. ožujka 2013. godine.

Naime, od 11. do 17. ožujka održava se kulturna manifestacija utemeljena odlukom Hrvatskog sabora 1997. godine, na spomen Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika koja predstvalja  borbu za hrvatski jezik kao samostalni i cjeloviti.

Natjecanje je odražano između 8.a i 8.b razreda.   Svaki razredni odjel zastupalo je troje učenika. Učenice Ana Krhač, Teodora Vodopija i Mia Mađarić predstavljale  su 8.a, dok su snage 8.b razreda činile učenice Jasmina Dobranić, Michelle Mesarić i Manuela Jović.

Žiri u sastavu učiteljica hrvatskog jezika Ide Somi Rodiger, Marijete Stevanović i knjižničarke Maje Krizarić brinuo se da se kviz odvija prema pravilima, a tehničku podršku pružili su domar Goričanec i pedagoginja Ivana Kirić Balažić.

Jakša Magdalenić vodio je cjelokupni program kviza, a Paula Lajtman pročitala je prigodnu pjesmu Milivoja Slavičeka “Moj jezik”.

Do samog kraja pobjednik se nije nazirao. Tijesnom, ali zaslužnom pobjedom, pobijedio je 8.a. razred.  Ravnateljica škole, gđa Kalšan, čestitala je svim natjecateljima te pobjednicima  podijelila zaslužene  nagrade. U pauzi za vrijeme zbrajanja bodova, opustili smo se uz nastup Sindy Bubek koja je poznata cheerleadingsica. Učenici su pozvani da razgledaju i  prigodno uređeni pano  u hodniku škole  koji su uredili učenici Likovne grupe prema naputcima  učitelja Ide Somi Rodiger i  Josipa Mihalkovića.

ISR

Slike događaja dostupne su u fotogaleriji.

Izvor: Ida Somi Rodiger

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 19. 3. 2013.