PONOVNO USPJEŠNI NA DRŽAVNIM LIKOVNO-LITERARNIM NATJEČAJIMA

Hrvatska vatrogasna zajednica raspisala je natječaj za najbolji literarni rad djece i mladih iz područja vatrogastva u šk.god.2012./2013. Cilj natječaja je bio podizanje svijesti o opasnostima od požara te popularizacija vatrogastva među mladima. U redakciju „Vatrogasnog vjesnika“ stiglo je oko 200 radova učenika osnovnih škola iz 12 županija. Izbor najboljih radova provelo je Povjerenstvo za hrvatski jezik i književnost. Autorima prva tri najbolja rada uručene su nagrade na svečanoj sjednici Skupštine HVZ-a u Rijeci 3.svibnja 2013.godine.

3. nagradu za svoju pjesmu „Mali vatrogasac“ dobio je Jan Loreno Lukačić, učenik 2.a razreda naše škole (učiteljica Radojka Oreški).

Prijevoz i vrijedne nagrade osigurala je Hrvatska vatrogasna zajdnica u suradnji sa vatrogasnom zajednicom županije.

Već nekoliko godina zaredom učenici naše škole odazivaju se na likovni natječaj SFera- društva za znanstvenu fantastiku Zagreb. Pobjednici natječaja dobivaju nagradu SFerica. Ovogodišnje SFerice bile su uručene u okviru konvencije SferaKona 11.svibnja 2013.godine u Zagrebu. Cilj uručivanja nagrada je promocija znanstvene fantastike među djecom te poticanje kreativnog izražavanja. Na ovaj natječaj pristiglo je ukupno 920 likovnih radova. Konkurencija je bila vrlo oštra i žiri je bio pred velikim izazovom kako odabrati najbolje.

Helena Strniščak, učenica 4.b razreda, dobitnica je prve nagrade za likovni rad „Putovanje na kometi“ (učiteljica Jasminka Mesarić).

Spomenimo još da su Jan Loreno i Helena jedini dobitnici nagrada iz naše županije. ČESTITAMO!

Izvor: Radojka Oreški

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 14. 5. 2013.