Oproštajna priredba osmaša

Osmaši u šk. god. 2012./2013. izveli su 26. lipnja 2013., u svom štihu,  oproštajnu priredbu sa svečanom podjelom svjedodžbi. Naime, 8.a i 8. b razred zajednički su osmislili i pokazali u čemu su bili dobri ovih osam godina. U tome su im pomogli njihovi razrednici Ida Somi Rodiger i Josip Mihalković, te učitelj glazbene kulture, prof. Novak.

Program je otvorila Lea Čalopek u pratnji učitelja Novaka s pjesmom Jinxa Smijem se.

Manuela Jović i Marija Zadravec vrlo su se dobro snašle u ulozi voditeljica. Govor zahvale održali su:  ravnateljica škole, prof. Kalšan, učenica  Lea Čalopek u ime svih osmaša, i gđa Čalopek u ime svih roditelja.

Wizardsica Sindy Bubek,  najpoznatija cheerleadersica, izvela je točku od koje nam je svima nestajao dah. Pravi je čarobnjak u tom sportu i njezin je nastup bio popraćen ovacijama. U tome su joj pomogle Katarina Sklepić, Đina Žvorc, Lucija Korpar i Elena Božić.  Djevojke iz Wizardsa prvakinje su u natjecanjima održanima u Berlinu,Beču,Ljubljani i Riminiu.

Djevojke su uvježbale ples na poznatu pjesmu YMCA koju izvode Village People. No, ne bi to bilo to da im u pomoć nisu priskočili dečki! Oni su ih pokušali pratiti pokretima i tako zagrijali atmosferu.

Ipak, trebalo je nastaviti s programom  pa su predsjednici razreda, Lea Čalopek i Luka Radiković,  svakom razredniku uručili poklon. Nakon zahvale razrednika, napokon je došao čas podjele svjedodžbi. Ravnateljica je zbirkama poezije Šimića, Kovačića i Pupačića nagradila učenike  koji su svih osam godina postizali odličan uspjeh. Redom su to: Manuela Jović, Alvaro Lončar, Jasmina Dobranić, Lea Čalopek, Jakša Magdalenić, Mia Mađarić, Kaja Resman, Bruno Višnić, Teodora Vodopija, Ana Krhač, Karla Katić.

Ni učitelji koji su predavali osmašima i svi radnici škole nisu ostali kratkih rukava. Njima su podijeljene orhideje za koje se pobrinula gđa Vugrinec.

Specijalno-za-tada formiran je bend imena Takši smo pa kaj koji su izveli pjesmu Šta da radim grupe Azra. U bendu su svirali: Leo Francišković, Dominik Levačić, Matija Baksa, Mateo Grabar, Leon Strnad, a pjevači su bili svi učenici.

Osmaši su sigurni da će zgode i nezgode koje su priuštili učiteljima, (a bilo ih je) zasigurno ostati u sjećanju njihovih  razrednika, kao i ostalih učitelja,  ali to ih neće spriječiti da se ponovno nađu za pet godina!

Sretno im!

Izvor: Ida Somi Rodiger

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 28. 6. 2013.