Hrvatski olimpijski dan 2013.

Diljem Hrvatske se 10. rujan obilježava kao Hrvatski olimpijski dan tj. dan u kojem se želi raznim aktivnostima istaknuti važnost redovitog bavljenja nekom tjelesnom aktivnošću kako bi se unaprijedilo zdravlje svakog čovjeka. Tako se i ove godine Osnovna škola „Petar Zrinski“ Šenkovec priključila obilježavanju tog dana.

Tog dana svi učenici, učitelji i djelatnici škole došli su na nastavu u bijelim majicama koje su vanjski simbol prepoznavanja sudionika Hrvatskog olimpijskog dana. Svi učenici viših razreda i učitelji su pješice pod organiziranom policijskom pratnjom stigli do sportskih terena u Mačkovcu gdje su odmjerili snage u nogometnoj utakmici s učenicima Prve osnovne škole Čakovec. Sportski susret su svi sa zanimanjem pratili. Da je susret bio neizvjestan, svjedoči činjenica da je i rezultat bio takav- izjednačen! Po završetku te utakmice svi su krenuli pješice prema svojim školama.

Za to vrijeme učenici nižih razreda matične škole su jedan puni sat pješačili ulicama Šenkovca, učenici PŠ Mačkovec ulicama Mačkovca dok su učenici PŠ Žiškovec to isto učinili u Žiškovcu.

Obilježavanje ovog dana omogućila je škola, a za organizaciju i koordinaciju s I.OŠ bila je zadužena profesorica TZK-a Jasminka Jakšić koja je to uz pomoć ostalih učitelja i djelatnika škole uspješno realizirala.

Izvor: Martina Subotić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 11. 9. 2013.