Kviz znanja iz književnosti za učenike šestih razreda

Dana 18. listopada 2013. godine u našoj školi održan je kviz znanja pod sloganom „Volimo književnost“.

Kviz se održava svake godine u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige- tradicionalne kulturne manifestacije kojoj je cilj promicanje hrvatske knjige i čitanja. U kvizu se natječu učenici šestih razreda. Predstavnici 6.a razreda bili su Delia Mesarić, Tihana Novak i Melani Kovačić, 6. b razred predstavljali su Martin Josip Kocijan, Benjamin Ninić i Ivan Varga, a 6.c razred zastupali su Martin Bakač, Lana Posedi i Karla Molnar.  Da sve protekne u savršenom redu, pobrinula se prosudbena komisija koju su činile učiteljica Tanja Jurgec, profesorica Marijeta Stevanović te školska knjižničarka Lidija Toth. Svi predstavnici šestaša pokazali su zavidno znanje, no za nijansu bolji od ostalih bio je 6.a razred koji je odnio titulu pobjednika. Svim sudionicima kviza čestitala je ravnateljica škole Vesna Kalšan, prof. podijelivši im prigodne nagrade koje je omogućila škola. Tijekom kviza svojim glazbenim izvedbama su nas uveselile Angie Polanec i Anje Radiković. Voditeljice kviza su bile Lorena Branović i Paula Radek.

Tijekom kviza znanja proglašena je i nagrađena najčitateljica škole. Tu titulu zaslužila je Lorena Branović, učenica 7.b razreda. Ona čita mnogo knjiga, sudjelovala je u natjecanju  poznavanja djela iz lektire, a da je i iznimno nadarena i obožava hrvatski jezik i književnost dokazuje i odličan uspjeh u tom predmetu.  Organiziran je i foto natječaj u kojem su učenici mogli sudjelovati slanjem fotografija. Kako je ovaj mjesec posvećen knjizi, fotografija je morala prikazivati osobu koja čita knjigu, novine, časopis i sl. Nagradu za najbolju fotografiju osvojila je Melita Novak iz 8.c razreda, drugo mjesto je osvojila Paula Radek iz 7.b, a treće Laura Koren iz 7.b.

Čestitamo svima od srca!

Mirjam Krznarić, 6.b

Izvor: Mirjam Krznarić, 6. b

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 24. 10. 2013.