TERENSKA NASTAVA PO MEĐIMURJU

Učenici trećih razreda OŠ Petar Zrinski Šenkovec sa svojim učiteljicama  Snježanom Blagus i Jasminkom Mesarić i PŠ Mačkovec i Žiškovec sa svojim učiteljicama Nadom Grahovec i Martinom Moharić, 24. 11. 2015. krenuli su put Međimurja. Cilj terenske nastave bio je bolje upoznati naše Međimurje i njegove posebnosti.

Prvo odredište bilo nam je Međimurjeplet, poduzeće u Donjem Vidovcu u kojem smo  se upoznali sa starim zanatom- košaraštvom i vidjeli kako nastaju košare i drugi proizvodi  od šibe. Cesta nas je dalje dovela do Koprivničko-križevačke županije, točnije do mjesta Legrad i  ušća Mure i Drave. Pri povratku, vozeći se donjim Međimurjem zastali smo na hidroelektrani Donja Dubrava. Uslijedila je  vožnja do grada Murskog Središća gdje smo  razgledali Spomen dom rudarstva. Vozeći se brežuljkastim dijelom Međimujra došli smo do Štrigove gdje smo posjetili podrum Agromeđimurja i upoznali se s vinogradarstvom, gospodarskom djelatnošću koje je u gornjem Međimurju jako razvijeno. Vidjeli smo i  crkvu sv. Jeronima, kulturno-povijesni spomenik s dva zvonika. Pri povratku kućama došli smo i do Mohokosa,  najvišeg vrha Međimurja.

U popodnevnim satima vratili smo se na mjesto polaska bogatiji novim znanjima i prijateljstvima.

Učenici i učiteljice 3. razreda

objavio: Lidija Matoša   datum: 3. 12. 2015.

« Listopad 2017 »

Portali