Terenska nastava "Vode zavičaja"

U srijedu, 30.3.2016. godine  mi učenici drugih razreda  naše škole održali smo nastavu prirode i društva u Žabniku, najsjevernijoj točki Republike Hrvatske. Prošetali smo starim tokom rijeke Mure  i obalom rijeke Mure. Upoznali smo  biljni i životinjski svijet uz vode stajaćice i  tekućice.

Bili smo i na starom mlinu u koji su nekada ljudi donosili pšenicu da bi je samljeli u brašno. Pored mlina nalazila se skela. Nismo se vozili na njoj, ali su nam učiteljice ispričale da su se ljudi nekada skelom prevozili s jedne obale rijeke na drugu. Osobito oni koji su imali zemljište na drugoj obali. Cijelo vrijeme  uz nas je bio psić kojeg smo nazvali „MURSKI PES“.Kupao se uz svaku vodu do koje smo došli. Odmorili smo se na prekrasnom igralištu, malo se poigrali, prošetali LABIRINTOM LJUBAVI i puni dojmova vratili se autobusom u školu. Bilo bi lijepo kada bi što više satova prirode i društva mogli provesti ovako u prirodi, na svježem zraku, direktno promatrajući ono o čemu učimo.

Učenici drugih razreda

objavio: MATEJA LEVAČIĆ   datum: 7. 4. 2016.