Učenici OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec uspješni na državnim natjecanjima

U tijeku su državna natjecanja učenika osnovnih škola. Naši su učenici ponovno pokazali svoje široko  znanje te osvojili zavidne rezultate.

Državno natjecanje INFOKUP održano je u Primoštenu od 15. do 18. ožujka 2016. godine. U kategoriji Algoritmi za učenike 8. razreda 1. mjesto u državi osvojio je učenik naše škole Martin Josip Kocijan.

Martin Josip Kocijan također je sudjelovao na državnom natjecanju iz matematike za osnovne i srednje škole u Primoštenu. U kategoriji 8. razreda osvojio je visoko drugo mjesto. Njegova mentorica je učiteljica matematike Jasmina Trupković.

Učenik Martin Bakač sa svojom je mentoricom, učiteljicom Ivanom Filipan sudjelovao na državnom natjecanju iz njemačkog jezika. Natjecanje je održano na otoku Krku. Martin je osvojio 3. mjesto u B kategoriji osmih razreda – izborna nastava.

Učenica sedmog razreda, Ozana Novak, na županijskom je natjecanju iz geografije osvojila 2. mjesto, pa je s obzirom na ostvaren ukupan broj bodova u odnosu na rezultate drugih učenika u toj kategoriji iz Republike Hrvatske izborila i plasman na državnu razinu. U Krapinskim Toplicama, tijekom tri dana, od 20.- 22.4. 2016. godine održalo se državno natjecanje iz geografije gdje je, u pratnji mentorice Dunje Novak, Ozana, u jakoj konkurenciji, zauzela 13. mjesto. Unatoč činjenici da je dvanaestak učenika prema rezultatu bilo bolje od Ozane, ipak je sam plasman na državno natjecanje velik uspjeh jer njemu prethodi iznimno mnogo truda, dodatnog rada i uloženih sati slobodnog vremena. S nadom u još bolje rezultate iduće nastavne godine, iskreno joj čestitamo.

Odlične rezultate postigli smo i u plivanju. Nakon što su osvojili prvo mjesto na županijskom natjecanju u plivanju, učenici naše škole stekli su pravo nastupa na državnom prvenstvu koje se održalo 8. i 9. ožujka na Gradskim bazenima "Marija Ružić" u Čakovcu. U vrlo oštroj konkurenciji naši učenici su zauzeli 11. mjesto. Ekipu su činili: Vinko Stunković, Jurica Balent, Tin Furdi, Sven Furdi, Andro Suvajac, Adam Šinjori, Ivan Šubić, Fran Kovačec i Karlo Požgaj. Voditeljica ekipe je profesorica Jasminka Jakšić.

Velike čestitke učenicima i njihovim mentoricama na postignutim rezultatima!