Mathema 2016.

U koprivničkoj Gimnaziji „Fran Galović“, 17. svibnja, održano je drugo po redu ekipno matematičko natjecanje „Mathema 2016.“

Organizator natjecanja je Udruga mladih koprivničkih matematičara (UMKOM). Predsjednica UMKOM-a Mara Grašić istaknula je da na natjecanju sudjeluje 810 natjecatelja i 200 mentora iz cijele Hrvatske od 3. razreda osnovne škole do 2. razreda srednje škole te da je cilj ovog natjecanja poticanje logičkog razmišljanja i matematičkih sposobnosti kod učenika kao i popularizacija matematike.

I ove godine natjecale su se ekipe iz Osnovne škole Petar Zrinski Šenkovec. U kategoriji 8. razreda prvo mjesto osvojila je naša ekipa koju čine Lana Šprajc, Martin Bakač i Martin Josip Kocijan (mentorica: Jasmina Trupković). U kategoriji 5. razreda sedmo mjesto osvojila je ekipa koju čine Barbara Pongrac, Klara Varga i Roko Sarić  (mentorica: Jasmina Trupković) i u kategoriji 3. razreda bili su Niko Farkaš, Mauro Janušić i Teo Tomašić (mentorica: Jasminka Mesarić) s osvojenim 8. mjestom.

Ostale ekipe postigle su vrlo dobar plasman, a to su:

U kategoriji 4. razreda Žana Marie Munda, Karla Hajdarović,  Marta Horvat (mentorica: Biserka Kontrec)  i Jakov Biškup, Fabian Pokrivač, Mateo Šajnović (mentorica: Petra Bakoš).

U kategoriji 6. razreda bili su Ines Trojko, Anja Višnić, Lucija Varga (mentorice: Sanja Murk i Nevenka Herak Kuzmanović) i Paola Isabel Glumpak, Adam Šinjori, Vito Kozjak (mentorice: Sanja Murk i Nevenka Herak Kuzmanović)

U kategoriji 7. razreda Helena Strniščak, Sara Šarić i Ilija Biškup (mentorica: Sanja Murk).

Čestitke svim učenicima i njihovim mentorima na postignutom plasmanu i uloženom trudu.

objavio: MATEJA LEVAČIĆ   datum: 23. 5. 2016.