Radionica „Guglanje za mudrice“ u našoj školi

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 1. 12. 2016.

U osmim razredima na satu informatike održana je radionica koja omogućava brže pronalaženje odgovarajućih informacija. Kako su upravo oni na pragu polaska u srednju školu, u suradnji s učiteljicom informatike Matejom Levačić i školskom knjižničarkom Lidijom Toth, organizirali smo radionicu informacijskog opismenjavanja za osmaše i srednjoškolce pod nazivom „Guglanje za mudrice“.

Uz stručno vodstvo knjižničarke Sandre Mikac-Ciglar knjižničarke Natalije Hrženjak iz Knjižnice Nikola Zrinski Čakovec, učenici su selektivno pretraživali on-line referentne izvore. Gospođe knjižničarke educirale su ih o tome kako pronaći "dobre" informacije na internetu kroz praktično pretraživanje raznih izvora: Wikipedia, portal znanstvenih časopisa Hrvatske "HRČAK", servis "Pitajte knjižničara", stranice Hrvatskog leksikografskog zavoda Miroslav Krleža i druge korisne i edukativne referentne izvore znanja.

Odgojno-obrazovni cilj radionice bio  je stjecanje osnovnih vještina samostalnog cjeloživotnog učenja koji se sastoji od traženja, vrednovanja i korištenja informacija.

« Studeni 2017 »