Laura Filipić proglašena najboljom u čitanju naglas!

Županijsko natjecanje u čitanju naglas, namijenjeno učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda, održano je 6. studenog u Knjižnici „Nikola Zrinski” Čakovec.

Na natjecanju je sudjelovalo petnaest natjecatelja iz devet županijskih osnovnih škola (I. OŠ Čakovec, II. OŠ Čakovec, III. OŠ Čakovec, OŠ Donja Dubrava, OŠ Mursko Središće, OŠ Nedelišće, OŠ Prelog, OŠ Strahoninec i OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec).

Natjecanje se odvijalo u dvije kategorije. Mlađoj, za učenike 3., 4. i 5. razreda i starijoj kategoriji za učenike 6., 7. i 8. razreda. Učenici su uz pomoć mentora odabrali dječje književno djelo koje im se sviđa i koje bi željeli preporučiti svojim vršnjacima za čitanje te ga prezentirali pred prosudbenom komisijom i zainteresiranom publikom.

Prosudbena komisija (Slavica Pospiš, učiteljica; Dubravka Lajtman-Janči, prof. hrvatskog jezika i književnosti i dipl. komparatist književnosti; Tanja Novak, mag.teatrologije i univ.spec.dramske pedagogije) ocijenila je njihov nastup te odabrala pobjednike natjecanja.

U starijoj kategoriji najboljom je proglašena učenica naše škole, Laura Filipić koja nam je predstavila svoju najdražu knjigu Priče za laku noć za mlade buntovnice. Njezina voditeljica je Lidija Toth, školska knjižničarka. Prvo mjesto u mlađoj kategoriji osvojio je Matija Švenda iz OŠ Prelog.

Laura i Matija predstavljat će našu županiju na Državnom natjecanju u čitanju naglas koje će se održati u Sisku 22. i 23. studenog 2019. godine.

Iskrene čestitke Lauri na ostvarenom rezultatu!

objavio: Lidija Matoša   datum: 7. 11. 2019.