DANI KRUHA- DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

16. listopada obilježava se Svjetski dan hrane, posvećen borbi protiv gladi u svijetu.
Uoči toga dana, 15. listopada, učenici 3.razreda PŠ Mačkovec , obilježili su Svjetski dan hrane, Dan kruha – dan zahvalnosti za plodove zemlje.

Priprema je trajala nekoliko dana. Uredili smo učionicu, pano ,našim likovnim radovima. Dogovorili smo se o kratkom programu, priredbi . Bilo je tu pjesme, recitacija i molitve.
Naučili smo koliko je važan kruh u našem odrastanju, kako postupati s hranom, kako pomoći onima koji gladuju.

Iako je na svim satovima  bilo  posebno zanimljivo, miris svježe pečenih domaćih klipića, pletenica, kruha, kolača…koje su nam ispekle naše mame, bake, tjerao nas je da što prije pročitamo priču, recitiramo i pjevamo…

Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvalili smo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili darovani.

Mljac! Baš je fino! Mljac!

Učenici  3. razreda PŠ Mačkovec, učiteljica Nada Grahovec  i vjeroučiteljica Anamarija Režek

objavio: Lidija Matoša   datum: 22. 10. 2015.