Posjetili smo Unimer

Autor: Lidija Matoša, 7. 11. 2017.

Nakon što smo istražili povijest papira i njegov razvoj, kako se proizvodi i izrađuje papir, kako se upotrebljava papir u svakodnevnom životu i koji su najčešći i najvažniji papirni proizvodi, učenici trećih razreda naše škole bili smo spremni za odlazak na još jedno istraživanje. Krenuli smo putem papira koji iskoristimo i bacimo.

Tako smo završili u Unimeru u Čakovcu gdje nas je dočekala gospođa Biserka Andrašević. Ona nas je povela do mjesta gdje se skuplja papir koji se iz raznih dijelova našeg Međimurja dovozi u kontejnerima i vrećama za papir, razvrstava se i pakira u velike bale. Tako pripremljen otprema se na razna mjesta na kojima se reciklira i sprema za ponovno korištenje. Naučili smo da trebamo paziti i kod kućnog razvrstavanja ne smijemo među papir bacati ništa osim papira, ali i još nešto jako važno – PAPIR NIJE SMEĆE!

Upravo tako se zove i akcija koju godinama provodi Unimer, pa nas je gospođa Andrašević pozvala da pokrenemo naše prijatelje u školi i da se i mi što aktivnije uključimo. Tri škole koje tijekom godine dana prikupe najviše papira, bit će nagrađene.

Na kraju posjete Unimeru, naši su nas domaćini lijepo ugostili i počastili grickalicama i sokovima. Hvala im na tome, ali i na poučnom obilasku!