Dječja mašta ima krila, samo ih treba usmjeriti prema suncu!

Autor: Lidija Matoša, 19. 3. 2018.

U petak 16. ožujka 2018. u Varaždinu, nekadašnjem glavnom hrvatskom gradu, održana je Državna smotra u pripovijedanju. Našu školu predstavljale su dvije vesele pripovjedačice – Žana Marie Munda (6.a) i Paola Isabel Glumpak  (8.a).

Žana Marie ispripovjedila je bajku Oporavak Zemlje, našeg zelenog leptira. Treba spomenuti da je bajku napisala sama, što nije mala stvar! Žani Marie preporučamo da se i dalje drži spisateljskog pera jer je u tome već prava mala majstorica.

Paola Isabel pripovijedala je bajku u stihovima naslova Ljupka mala Lili i čudesna noć. Paolinu izvedbu Prosudbeno je povjerenstvo nagradilo prekrasnim komentarima nadodavši da je Paola ljupka poput djevojčice o kojoj je pričala priču.

Njihova mentorica, učiteljica Marijeta Stevanović, sjaji od ponosa jer – kad misli čarobne do Žane i Paole dolete, priča se divna u njihovoj mašti isplete!

Prije programa sudionici su prošetali ulicama baroknog Varaždina u pratnji turističke vodičice koja im je otkrivala tajne tog prekrasnog grada. Paola i Žana dodirnule su i palac biskupa Grgura Ninskog jer - sreće nikad dosta!

Dvorana palače Herczer, u kojoj je Smotra i održana, prštala je smijehom, veseljem i divnim pričama. Dječja mašta ima krila, samo ih treba usmjeriti prema suncu!

Obje učenice dostojno su predstavile našu školu, na čemu im od srca čestitamo!

« Listopad 2018 »