Proslavljen Dan škole u OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec

U utorak 4. lipnja 2013. godine prigodnim programom  proslavili  smo Dan škole u školskoj sportskoj dvorani gdje su se okupili učenici, roditelji i učitelji te ostali mnogobrojni gosti i uzvanici kako bi na svečanoj priredbi bili upoznati s ovogodišnjim uspjesima škole.  Ravnateljica Vesna Kalšan, prof., na početku je pozdravila sve prisutne čestitavši im Dan škole te je pročitala izvješće o realizaciji Gosišnjeg plana i programa škole.

Posebna pažnja je posvećena prikazu svih rezultata i osvojenih nagrada koje su učenici sa svojim mentorima postigli tijekom protekle školske godine. Posebno velik pljesak dobili su učenici i mentori koji su našu školu predstavljali na natjecanjima državne razine, među  kojima je posebno istaknut Martin Josip Kocijan, učenik 5.b razreda, kojeg je ravnateljica imenovala najboljim učenikom škole u znanju. Podsjetimo se, on je državni prvak u informatici te je na državnom natjecanju iz geografije osvojio drugo mjesto.

Program je nastavljen kulturno-umjetničkim sadržajem tijekom kojeg su nam se predstavili učenici nižih razreda matične i područnih škola, članovi velikog i malog zbora, pobjednica  Najglasa, recitatori  te gimnastička i plesna skupina. Službeni dio priredbe završen je podjelom nagrada i priznanja najboljim učenicima i njihovim mentorima koje im je uručila ravnateljica škole. Tako se ove godine u obilježavanju Dana škole spojilo kulturno-umjetničko, književno, sportsko, ali i zabavno ozračje rada u školi.

Tara Baranašić. 6.c

Pregled uspjeha učenika naše škole:

DRŽAVNA RAZINA NATJECANJA U ZNANJU:

1. mjesto iz informatike- Martin Josip Kocijan, 5.b (mentor: Blažeka Miljenko  i voditelj: Dejan Drabić)

2.  mjesto iz geografije- Martin Josip Kocijan, 5.b (mentorica: Dunja Novak)

ŽUPANIJSKA RAZINA NATJECANJA U ZNANJU:

1.      mjesto iz matematike- Martin Josip Kocijan  (mentorica: Natali Vidović)

1.      mjesto iz informatike- Martin Josip Kocijan  (mentor: Blažeka Miljenko i voditelj:Dejan Drabić)

1.      mjesto iz geografije - Martin Josip Kocijan  (mentorica: Dunja Novak)

2.      mjesto iz matematike- Lana Šprajc (mentorica: Nevenka Herak Kuzmanović)

SPORTSKA NATJECANJA NA REGIONALNOJ RAZINI:

2.  mjesto u poluzavršnom  natjecanju u stolnom tenisu- učenice Petra Vugrinec, Hana Zadravec i Nikolina Valkaj (mentor: Dražen Korent)

2. mjesto u poluzavršnom natjecanju u gimnastici- učenice Sindy Bubek, Karla Kovačić, Manuela Jović, Jelena Vincetić, Megi Sabolčec i Ema Belužić (mentorica: Marija Jurak)

2. mjesto na županijskoj razini u badmintonu - učenice Leona Matotek, Lana Matotek i Ana Toplek (mentorica Jasminka Jakšić)

LIKOVNO I LITERARNO STVARALAŠTVO

Učenici naše škole su posebnu kreativnost  i maštovitost pokazali u likovnom i literarnim stvaralaštvu na raznim natječajima i smotrama svih razina.  Primjerice,  na državnoj razini natječaja Djeca nose svjetove na dlanu  i SFera, na regionalnoj razini natječaja Zlatara i Krapine te na brojnim natječajima organiziranima na županijskoj razini.  I novinari naše škole su bili marljivi te je naš školski list „Prvi koraci“ predložen na državnu smotru LiDraNa.

Izvor: Martina Subotić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 7. 6. 2013.