Ciklus radionica „Razvoj socijalnih vještina“

Što su to socijalne vještine? Socijalne vještine su sposobnosti prilagođivanja i pozitivnog ponašanja koje omogućuju osobama da se uspješno nose sa zahtjevima i izazovima koje pred njih postavlja život svakoga dana (definicija WHO-a). Na osobnom planu socijalne vještine pridonose uspostavljanju uspješnih odnosa s okruženjem i većem osobnom zadovoljstvu. Najviše se uče iz samog promatranja i interakcije s drugim ljudima u našoj neposrednoj blizini (obitelj, prijatelji, škola).

Da bi se naši učenici što bolje nosili sa zahtjevima i izazovima koji se pred njih stavljaju, imali su priliku prisustvovati pedagoškim radionicama na temu „Razvoj socijalnih vještina“. U sklopu programa održane su 3 radionice za učenike 7. i 8. razreda pod vodstvom pedagoginje Ivane Kirić Balažić i logopedinje Janje Crnčec. Cilj radionica bio je razviti životne vještine kod polaznika radionica, pa su se učenici susreli s pojmovima poput samopoštovanja, verbalne i neverbalne komunikacije, razvijali strategije suočavanja s problemima, prepoznavali karakteristike visoko i nisko samopouzdanih osoba i razvijali vlastito samopouzdanje osvještavanjem osobnih kvaliteta i životnih ciljeva.

Komentari polaznika:

„Bilo je veoma poučno i zanimljivo. Smatram da sam naučila nešto novo što ću u budućnosti trebati. Ova radionica pomogla mi je da pronađem skriveno samopouzdanje i da sada veselije gledam na svijet i da mi nisu više toliko važna mišljenja drugih ljudi. Preporučila bih svima koji nisu sigurni u sebe ili imaju neke dvojbe. Pomoći će im sigurno. Na ovakav zabavan način možete saznati dosta o sebi i promijeniti sebe na bolje. smiley

„Bilo je zabavno, super, naučili smo nešto novo. Nadam se da će biti još više ovakvih radionica smiley.“

Izvor: Ivana Kirić Balažić

objavio: ŽELJKA MIHALIC   datum: 12. 6. 2013.