Življenje vu šibu i šemetinje zapleteno

U organizaciji III. OŠ Čakovec i Općine Donji Vidovec, a pod pokroviteljstvom Međimurske županije, 23.travnja 2015. održan je Drugi susret mladih međimurskih umjetnika „Ruža međimurska“. Tema ovogodišnjeg susreta bila je Življenje vu šibu i šemetinje zapleteno,a realizirana je kao literarni i likovni natječaj usmjeren na motive košaraštva i cekeraštva.

Učenici naše škole zajedno sa svojim učiteljicama uspješno su se sudjelovali na natječaju.

Od 23 literarna rada, Prosudbeni odbor za literarne radove, odabrao je prva tri nagrađena rada – nagrada učenicima i voditeljima – mentorima, a ostali radovi su pohvaljeni.

Drugu nagradu za literarni rad, za pjesmu Z luščija natikoči,  osvojio je Roko Zemljić, učenik 4.b razreda (mentorica Vesna Golub). Pohvaljen je literarni rad, pjesma Košare, košare,  učenice Ane Rojko, 4.a razred (mentorica Radojka Oreški).

Od 18 likovnih radova, Prosudbeni odbor za likovne radove, odabrao je prva tri nagrađena rada – nagrada učenicima i voditeljima – mentorima, a ostali radovi su pohvaljeni.

Kao predstavnici naše škole, pohvalu za likovni rad su dobile učenice Manda Jeđud, učenica 1.b (mentorica Ladislava Šestak-Horvat) i Tea Rojko, učenica 4.b razreda (mentorica Vesna Golub).

Nakon svečane dodjele nagrada nagrađenim učenicima i mentorima, pročitani su literarni radovi odabranih ostvaraja uz kulturno umjetnički program. Susret je završio kreativnim radionicama za djecu na temu košaraštva.

Još jednom je pokazana velika kreativnost djece, a u cilju očuvanja kulturne i povijesne baštine i razvoja zavičajnog identiteta.

Z luščija natikoči

Grlice v jutro rano gugučejo.

Mati se stala,

vum gledi.

V daljini,

čez jesensko meglo,

kuruza se zible.

Luščije curi.

Mater bo luščije pobrala

iI za svoje store noge

natikoče naprajla.

Roko Zemljić, 4.b

OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec

objavio: Lidija Matoša   datum: 28. 4. 2015.