Održan je osmi Najglas

U ponedjeljak, 15. lipnja 2015. godine, u sportskoj dvorani naše škole održan je Najglas. To je natjecanje koje već osmu godinu zaredom svim učenicima škole koji posjeduju glazbeni talent i vole pjevati pruža mogućnost stjecanja iskustva javnog nastupa pred mnogobrojnom publikom.

Desetero učenika je prošlo audiciju i njih je tijekom njihovih nastupa pozorno pratio žiri sastavljen od profesionalnih poznavatelja glazbe. To su redom bili Damir Rodiger, Martina Jakšić i Janja Vukina Fučko. Ove godine je konkurencija bila jaka što pokazuje činjenica da smo imali čak dvije natjecateljice s osvojenim istim brojem bodova. Tako prvi put u povijesti Najglasa imamo dvije pobjednice, a da se ne radi o duetu. Pobjedile su Marija Pongrac (6.b razred) otpjevavši pjesmu „Jar of hearts“ i Helena Novak (6.a razred) s pjesmom „Black space“. Druga je bila Lea Novak (6.b razred) s pjesmom „Give your heart break“, dok je treće mjesto osvojila Lana Turk (8.a razred) s pjesmom „Nebo“.

Sve četiri učenice osvojile su lijepe i vrijedne nagrade koje im je osobno uručio ravnatelj Vladimir Novak koji je ujedno i autor ovog projekta koji ga je osmislio i provodio svih ovih godina. Ovogodišnji program su pripremila je i uvježbala s učenicima Ivana Matulin, nova profesorice glazbene kulture u našoj školi.

Ovogodišnji Najglas oduševio je sve prisutne i pokazao kako se glazbom, obavijenom duhom zabave i natjecanja, širi pozitivna energija te kreativnost. Vjerujemo da će se ova glazbena tradicija nastaviti i dogodine.

objavio: Lidija Matoša   datum: 23. 6. 2015.