I… Sfericu dobiva...Zoja!

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 16. 5. 2016.

Društvo SFera je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku. Djeluje kao udruga koja promiče fantastiku i znanstvenu fantastiku u Hrvatskoj.

SFeraKon je najstarija i najuglednija konvencija fantastike i znanstvene fantastike u ovom dijelu Europe, a ove se godine održala 38. put za redom.

SFera također dodjeljuje najstariju nacionalnu nagradu za domaća znanstvenofantastična djela – nagradu SFERA. SFERICAMA se od milja nazivaju nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mlade koje se na SFeraKonu djeci i mladima tradicionalno uručuju ravnopravno i istovremeno kad i odraslima nagrada SFERA.

Ove je godine na natječaj pristiglo preko 300 literarnih i preko 1000 likovnih radova, mahom vrlo kreativnih, iz svih dijelova Lijepe naše. Konkurencija je bila vrlo oštra i žiri za dodjelu nagrada bio je pred velikim izazovom kako odbrati one najbolje.

Treću nagradu za literarni rad Čudovište ispod kreveta dobila je Zoja Šestak, učenica 1. a razreda naše škole (učiteljica Radojka Oreški). Njoj je nagrada bila uručena na svečanoj Skupštini SFere, 14.svibnja 2016. godine u prostorijama Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu. Važno je napomenuti da je Zoja bila najmlađa sudionica ovogodišnjeg SFeraKona, jedina predstavnica naše škole i naše županije.

Najbolji likovni radovi bili su izloženi na SFeraKonu, a najbolji literarni radovi objavljeni su u posebnom izdanju SFerinog glasila Parsek. Vi Zojin rad možete pročitati ovdje.

Od srca čestitamo i veselimo se radovima i iduće godine!