Natječaj Međimurskog veleučilišta „NIKOLA ZRINSKI SIGETSKI I OBITELJ ZRINSKI“

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 28. 9. 2016.

Pod pokroviteljstvom Međimurske županije studenti druge godine Stručnog studija Menadžment turizma i sporta Međimurskog veleučilišta tijekom petka i subote u središtu Čakovca proveli su povijesno-kulturni projekt „Nikola Zrinski Sigetski“.

Sve se to provodi u sklopu obilježavanja 450. obljetnice Sigetske bitke. Projekt „Nikola Zrinski Sigetski“ započeo je u ožujku  2016. godine kao drugi po redu kulturno-povijesni studentski projekt. U sklopu projekta raspisali su natječaj na temu „Nikola Zrinski Sigetski i obitelj Zrinski“, na koji su poslani likovni i literarni radovi učenika naše škole. Naravno,rezultata nije nedostajalo. Stručno povjerenstvo u sastavu Mira Žerjav, nastavnik likovnih umjetnosti, Sonja Tošić-Grlač, dr. sc., pomoćnica pročelnika Upravnog odjela za društvene djelatnosti Međimurske županije, Nenad Breslauer, magistar primarnog obrazovanja, Julijana Levak, profesorica Hrvatskog jezika, i Tina Novoselc, profesorica Hrvatskog jezika  odabrali su nagrađene radove. U subotu,24.9.2016.  u 12.30 sati u zgradi Scheier održana je svečana dodjela nagrada. U kategoriji osnovnih škola za likovne radove  2.mjesto osvojio je Lovro Deban,učenik 1.b razreda (mentorica:Vesna Golub).U kategoriji literarnih radova 1.mjesto osvojila je Stela Jalšovec ,učenica 2.b razred(mentorica:Ladislava Šestak-Horvat) s pjesmom Moje selo. Treće mjesto u istoj kategoriji osvojio je Niko Farkaš,učenik 3.a razreda(mentorica Jasminka Mesarić)s pjesmom Negda v Međimorju.  Nagrade su dodijelile dožupanica  gospođa Sandra Herman i doc.dr.sc. Nevenka Breslauer, dekanica  Međimurskog veleučilišta. Nama, učenicima i mentorima, bila je čast sudjelovati  u projektu i sačuvati ime Zrinskih u našim pjesmama,slikama i crtežima.