36. Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“, Sveti Ivan Zelina

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 25. 10. 2016.

Na poziv Pučkog otvorenog sveučilišta Sveti Ivan Zelina i ove smo godine s našim učenicima i  njihovim literarnim te likovnim radovima sudjelovali na 36. smotri dječjega kajkavskog pjesništva „Dragutin Domjanić“ Sveti Ivan Zelina.

Smotra je održana pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske,  te Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta RH, a supokrovitelji događanja bili su Zagrebačka županija i Grad Sv. Ivan Zelina. Ove godine na literarni se natječaj odazvalo 95 osnovnih škola s ukupno 539 učeničkih radova (najviše dosada). Ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu dr.sc. Ivo Kalinski (predsjednik), prof.dr.sc. Joža Skok i dr.sc. Božica Pažur za objavu u ovogodišnjoj zbirci odabralo je 77 radova od kojih je 31 rad predložen za javnu izvedbu. Zbirka je nosila naziv „Črlene čižmice“ upravo prema pjesmi naše učenice Dore Fažon, učenice 2.b razreda (mentorica: Ladislava Šestak-Horvat). Ona je svoju pjesmu i javno izvela u programu Smotre. Objavljena je i pjesma učenice 3.razreda iz PŠ Mačkovec  Leonie Žvorc Bojko „Arna“ (mentorica: Nada Grahovec). U predvorju obnovljene dvorane „Kraluš “ Pučkog otvorenog učilišta Sv. Ivan Zelina postavljena je izložba likovnih radova, među kojima je bio i rad naše učenice  Lucije Lukman (3.razred, PŠ Mačkovec, mentorica: Nada Grahovec).

Uživali smo u književnom programu  manifestacije koji je bio obogaćen glazbenim programom učenika iz OŠ K.Š. Đalskog Donja Zelina i OŠ D. Domjanića Sveti Ivan Zelina. Učenica iz OŠ Ljubešćica izvela je kraći igrokaz. Kroz cijeli program vodio nas je, nasmijao i zabavljao Vid Balog. Na kraju programa mogli smo pogledati kino projekciju crtanog filma „Gus-mala ptica, veliko putovanje“.

Čestitke nagrađenima i nadamo se da ćemo i dogodine slušati KAJ naše dece kak zvoni v Zelini!

« Studeni 2017 »