Posjet školskoj knjižnici

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 9. 11. 2016.

Svake godine u Mjesecu hrvatske knjige u školskoj knjižnici provodi se niz aktivnosti kojima potičemo važnost čitanja knjiga i pisane riječi. To razdoblje rezervirano je također i za nove učenike, prvašiće, koji se po prvi puta susreću s knjižnicom.

Tako su školsku knjižnicu posjetili učenici 1.a i 1.b razreda, a nekoliko dana kasnije i prvašići iz područnih škola, Žiškovec i Mačkovec. Svaki učenik upoznao je pravila posudbe i vraćanja knjiga, saznao kako se treba odnositi prema knjigama i kako pronaći nešto zanimljivo za sebe. Zanimljiv je bio susret s mišem koji boravi u školskoj knjižnici i uživa u čitanju knjiga, a upoznali smo i novog prijatelja Zdenka Slovojeda. To je dječak koji je toliko gladan pa jede slova iz bilježnice i školske ploče. Zahvaljujući priči o Zdenku koju nam je ispričala naša knjižničarka, tražili smo slova svog imena i ponovili naučenu abecedu. Slova svog imena smo obojili i ukrasili po vlastitoj želji. Srećom pa Zdenko Slovojed nije pojeo ni jedno slovo našeg imena!

Razgovarajući o važnosti čitanja knjiga, o čuvanju i aktivnom korištenju knjižne građe, učenici su shvatili koliko je važno uživati u čitanju jer tada se otvaraju mnoga vrata u čaroban svijet znanja.