Lidranovci - veliki i mali

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 31. 1. 2017.

27. siječnja 2017. učenici naše škole sa svojim su mentorima prisustvovali Međuopćinskoj smotri LiDraNo 2017. Smotra je održana u Društvenom domu u Gornjem Hrašćanu, a organizator je bila OŠ dr. Ivana Novaka Macinec.

Tog hladnog siječanjskog dana vesela ekipa naše škole zagrijala je publiku predstavivši se u svim kategorijama. U kazivanju poezije svoje su umijeće pokazali Mauro Janušić, učenik 4.a razreda  (pjesma Krampus, autorica Vera Zemunić) i Nikolina Vereš, učenica 7.a razreda  (pjesma Kaj je meni Hrvatska Paje Kanižaja). Njihova je mentorica učiteljica Valentina Miller.

Učenici 4. b razreda sa svojom su mentoricom Snježanom Blagus pripremili maštovitu dramsko-scensku igru Da sam odrastao. Predstavu su pripremili s plemenitom namjerom-za djecu s posebnim odgojno-obrazovnim potrebama. Paola Isabel Glumpak, učenica 7.a razreda, publici se predstavila monologom Branke Kalauz Čuj, Pigi, zaljubila sam se. Njezina je mentorica učiteljica Marijeta Stevanović.

Imali smo i malog predstavnika u literarnom izrazu. Zoja Šestak, učenica 2.a razreda, svojim se literarnim radom na kajkavskome narječju pod nazivom Megla plasirala na Međuoćinsku smotru. Njezina je mentorica učiteljica Radojka Oreški.

Istakli smo se i u novinarskom stvaralaštvu. Jana Golub, učenica 8.c razreda, pozvana je na Međuopćinsku smotru kao autorica intervjua (Puto) pisanje oslobađa kreativni naboj u čovjeku. Njezina je mentorica učiteljica Tanja Jurgec.

Mauro Janušić, učenik 4.a razreda, autor je mašovite, šaljive radijske emisije 16a. Njegova je mentorica učiteljica Jasminka Mesarić.