Tjedan vode u 3.b. razredu

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 28. 3. 2017.

22.3. obilježava se Dan voda. Tim danom nastoji se ukazati ljudima da pitke vode na Zemlji ima sve manje i da je trebamo štedjeti i brinuti se za nju kao za najveću dragocjenost koju imamo.

Učenici 3.b razreda ovaj su tjedan svoj razred pretvorili u mali laboratorij. Bili su mali znanstvenici koji pokusima ispituju svojstva vode, ledište, vrelište. Da bi nam predočila kako na Zemlji ima malo pitke vode, učiteljica nam je dala jednu bocu punu vode - ona predstavlja svu vodu na Zemlji. Odlijemo li jedan čep - to je slatka voda, uzmemo iz tog čepa jednu kapljicu vode - to je sva pitka voda na Zemlji. Sve ostalo je slana voda. Bili smo pomalo šokirani tom činjenicom. Istraživali smo i sastav obične vode, vode s okusom i soka. Svaka boca ima etiketu na kojoj je napisan sastav vrlo sitnim slovima koje najčešće ne čitamo. Došli smo  do zaključka da je obična voda jedino piće bez kiselina, umjetnih bojila i šećera. Mi u Hrvatskoj smo sretni što možemo piti vodu iz pipe, ali nismo svjesni bogatstva koje posjedujemo. Na kraju vodenog tjedna bio je red da nazdravimo za sve ono što smo o vodi naučili. Naravno čašom vode!

Učenici 3.b razreda

« Studeni 2017 »