Ruža međimurska

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 22. 5. 2017.

Ruža međimurska je manifestacija mladih umjetnika -  osnovnoškolaca iz Međimurja u spomen donjovidovskoj pjesnikinji Ruži Pokolić. Ove je godine, 19. svibnja u Donjem Vidovcu, održan četvrti susret učenika osnovnih škola kojemu je cilj očuvanje od zaborava i promocija djela međimurskih umjetnika, te poticaj mladima u njihovom izričaju putem likovnih i literarnih radova.

Organizator čitavog projekta je III.OŠ Čakovec i općina Donji Vidovec. Manifestacija se održava pod pokroviteljstvom Međimurske županije.

Na susret su bili pozvani i učenici naše škole koji su se istakli svojim likovnim ili literarnim radovima. Ovogodišnja tema za likovne radove bila je „igre naših starih“, a za likovne radove opus Josipa Štolcera Slavenskog. Nakon bogatog kulturno - umjetničkog programa u kojem su sudjelovali učenici III. OŠ Čakovec i OŠ Donja Dubrava, slijedilo je proglašenje pobjednika ovogodišnjeg likovno – literarnog natječaja. Svi sudionici su proglašenje s nestrpljenjem iščekivali, a kad su naši učenici čuli rezultate veselju nije bilo kraja. Čak tri nagrade otišle su u našu školu u kategoriji učenika nižih razreda:

Prvu nagradu za svoj likovni rad dobila je Dora Fažon, učenica 3.b razreda i njezina učiteljica Ladislava Šestak-Horvat.

Drugu nagradu, također za likovni rad, dobila je Tarja Novak, učenica 2.razreda PŠ Žiškovec s učiteljicom Ružom Golić.

Prvu nagradu za svoju pjesmu „Jan,dvo,tri - mlinek“ dobila je učenica 2.a razreda Ema Kranjec i njezina učiteljica Radojka Oreški.

Vrlo je važno spomenuti i učenike koji su bili pozvani na susret i čiji su radovi uveličali likovnu i literarnu izložbu, te njihove učiteljice:

Lovro Deban, 2.b razred i učiteljica Vesna Golub

Dora Culej, 4.a razred i učiteljica Jasminka Mesarić

Aleksandar Kovačić i Ana Čižmešija, 2.razred PŠ Mačkovec i učiteljica Senka Saško

Gabriel Nađ i Gabriel Horvat, 3.razred PŠ Žiškovec i učiteljica Ruža Golić

To svibanjsko popodne bilo je jako vruće. Topile su se čokolade koje su učenici dobili. Ipak, sretni i ponosni bar malo su se rashladili sladoledom prema vlastitom izboru J.

Iskrene čestitke svima!