10 godina Najglasa

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 24. 5. 2017.

U srijedu 17.svibnja 2017.godine u sportskoj dvorani naše škole održan je Najglas. To je natjecanje koje već desetu godinu zaredom svim učenicima škole koji posjeduju glazbeni talent i vole pjevati, pruža mogućnost stjecanja iskustva javnog nastupa pred mnogobrojnom publikom.

Dvanaestero učenika je prošlo audiciju i njih je tijekom njihovih nastupa pozorno pratio žiri sastavljen od profesionalnih poznavatelja glazbe. To su redom bili Mira Bratuša, Gabrijel Kovačić i Andrea Ščapec. Ove godine je konkurencija bila jaka što pokazuje činjenica da smo imali čak četiri natjecateljice s osvojenim istim brojem bodova. Treće mjesto osvojila je Inga Grgić (6.razred) s pjesmom Cant hold us i Stela Horvat (6.razred) s pjesmom I will survive. Drugo mjesto osvojila je Tea Rojko(6.razred) koja nam je pjevala Jar of hearts i Lea Novak (8.razred) s pjesmom Flashlight. Pobjednice ovogodišnjeg, jubilarnog Najglasa su učenice osmih razreda Marija Pongrac i Helena Novak koje su izvele pjesmu Titanium. Program su vodile učenice petog razreda Rikarda Radiković i Anja Levačić. Konferansu je napisala učiteljica Marijeta Stevanović.

Sve učenice osvojile su lijepe i vrijedne nagrade koje im je uručio ravnatelj Vladimir Novak. Ovogodišnji program pripremila je i uvježbala s učenicima profesorica glazbene kulture Ivana Matulin.Ovogodišnji Najglas oduševio je sve prisutne i pokazao kako se glazbom, obavijenom duhom zabave i natjecanja, širi pozitivna energija i kreativnost.