"Igraj se i vježbaj svakoga dana, živi život bez duhana!"

Autor: MATEJA LEVAČIĆ, 1. 6. 2017.

Svjetski dan nepušenja obilježava se svake godine 31. svibnja. Ove godine  vodi se pod sloganom 'Igraj se i vježbaj svakoga dana, živi život bez duhana!'. Naša škola uključena je u projekt 'Trening životnih vještina' kojim su obuhvaćeni učenici 4. razreda, pa je ovogodišnja obljetnica bila ujedno i završnica spomenutog programa primarne prevencije.

Tim povodom organizirana je izložba dječjih i učiteljskih radova koji su nastali tijekom provedbe spomenutog programa u zgradi Scheier, gdje su djeca, svojim radovima, naglasila o štetnosti pušenja i važnosti usvajanja zdravih životnih navika.

Nakon otvaranje izložbe, za učitelje i voditelje školskih preventivnih programa održano je predavanje voditeljice Kutnjak Kiš „Povezanost pušenja i malignih bolesti“, te upoznavanje s Klubom laringektomiranih Županijske lige protiv raka Čakovec. Istovremeno ispred Centra za kulturu Čakovec, učenici osnovnih škola pod vodstvom mentora iz srednjih škola odradili su sportsko rekreativne igre koje su osmislili članovi Udruge sportske rekreacije „Sport za sve“.

Školu su predstavljali učenici Nino Novak, Simon Varošanec, Damijan Ninić i Sven Lesjak. Učiteljice koje su kroz cijelu školsku godinu vrijedno i predano vodile radionice Treninga životnih vještina su Jasminka Mesarić, Snježana Blagus, Nada Grahovec i Martina Moharić uz koordinaciju pedagoginje Ivane Kirić Balažić.