Obilježili smo Mjesec knjige

Autor: Lidija Matoša, 27. 10. 2017.

Kao i svake godine krajem listopada ili početkom studenog, idemo u posjet u Knjižnicu i čitaonicu Šenkovec da bismo obilježili Mjesec knjige.

Tako smo se danas,učenici 3.a i 3.b razreda s učiteljicama Radojkom i Vesnom, a u dogovoru s tetom Božicom, ravnateljicom Knjižnice i čitaonice Šenkovec, uputili na druženje s osobom koja najviše uživa među knjigama i pričama koje piše. Dočekala nas je gospođa Gordana Cvrtila, nama već od ranije poznata spisateljica. Ove nas je godine dočekala sa svojom novom knjigom basni. Baš su nam se svidjele! A još nam se više svidjelo kad nas je pohvalila kako mnogo znamo o basnama. Mi smo ponosno digli glave, ali nismo glasno priznali da smo nedugo za lektiru čitali basne i naučili mnogo o njima, pa smo sada djelovali kao male mudre sovice o kojima nam je gospođa Cvrtila pročitala prvu basnu.

Čuli smo mnogo zanimljivih basni, odigrali nekoliko poučnih ali zabavnih igrica i vrijeme je jako brzo prošlo.

Kao i svake godine, svi učenici su do kraja kalendarske godine dobili besplatno članstvo. Baš super (samo što sad zaista više nema izgovora za čitanje lektire!)!!!