Mjesec knjige u Knjižnici i čitaonici Šenkovec

Autor: Lidija Matoša, 7. 11. 2017.

Započeo je Mjesec knjige pa su učenici 1. a i 1. b razreda s učiteljicama Snježanom Blagus i Jasminkom Mesarić 24.10.2017. bili u posjetu Knjižnici i čitaonici Šenkovec. Dočekala ih je ravnateljica Božica Mezga koja im je pokazala kutić za čitanje, odnosno mjestom gdje se nalaze knjige za lektiru prvog razreda.

Razgovarali su o pravilima posuđivanja knjiga, o ponašanju u knjižnici te čuvanju knjiga. Iako tek trebaju naučiti čitati knjige, prvašići su pokazali da su svjesni da ih treba čuvati kako bi se s knjigama mogli služiti svi. Zadovoljna njihovim odgovorima ravnateljica Mezga ih je sve nagradila besplatnim članstvom do kraja kalendarske godine. Nakon  upoznavanja s knjižnicom, učenici su slušali simfonijsku priču "Peća i vuk“, koju je ruski skladatelj Sergej Prokofjev namijenio djeci. Pogledali su i istoimeni balet, a na kraju su imali vremena i za malo igre. Za ovaj dio posjeta bila je zadužena gospođa Natalija Cecelja. Učenici su pažljivo slušali priču pa su lako i točno pagađali sve instrumente po njihovom zvuku. Djeca su napustila Knjižnicu puni dojmova, što je garancija da će rado posjetiti i druga događanja koja će u Knjižnici biti organizirana za njih u ovom Mjesecu knjige.