I ove godine-Tulum s(l)ova!

Autor: Lidija Matoša, 7. 11. 2017.

U petak, 27 listopada 2017. noćnim čitateljskim susretom održan je drugi po redu Tulum s(l)ova u školskoj knjižnici OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec.

Ove je godine na noćnome čitateljskom susretu sudjelovalo 18 učenika vođeni učiteljicama Matejom Levačić, Marijetom Stevanović i Lidijom Toth. Za središnji dio večeri – ceremonijalno čitanje književnih djela – učenici su odabrali po stranicu teksta iz svoje omiljene prozne knjige koju su ukratko i predstavili. U ugodnom ozračju uz minimalnu svjetlost, čitala su se književna djela hrvatskih, ali i stranih autora.

Nakon ceremonije čitanja sudionici Tuluma uživali su u glazbenoj radionici gdje su odabirom glazbenog razdoblja (70-te, 80-te i 90-te) istraživali najpopularnije izvođače i najbolje glazbene hitove iz tog desetljeća. Učenici su prethodno bili upoznati s temom večeri i na sam susret došli su odjeveni u željeno glazbeno razdoblje. Tijekom večeri čuli smo se preko skajpa s OŠ Josipa Badalića te su naši učenici otplesali na uvježbanu koreografiju pjesme iz 70-tih Dancing Queen grupe Abba. Također, učenici su uvježbali plesne korake uz pjesmu iz 80-tih Ma daj obuci levisice te pjesmu iz 90-tih Hajde da ludujemo. Bilo je to zaista jedno predivno iskustvo uz odličnu zabavu i druženje.

Nakon plesa, učenici su krenuli na igru Lov na blago u knjižnici. Svaki novi zadatak bio im je teži jer su morali uz traženje blaga među knjigama izvoditi razne trikove, npr. osmisliti vlastitu himnu, izračunati matematički problem, odgonetnuti šifriranu poruku te riješiti premetaljku. Zaista nije bilo lako doći do blaga. Najspretnijima je ipak uspjelo!

Još jedan Tulum slova je iza nas. Za trunčicu čak i bolji od prošlogodišnjeg. Ispričavamo se svima koji nisu mogli prisustvovati ovoj večeri, a htjeli su. Uz odlično osmišljenu večer i izvrsne učenike željne učenja i istraživanja, Tulum slova nastavlja se i iduće godine.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji....