Projektni dan PAPIR

U utorak, 31. listopada 2017. u našoj školi održan je projektni dan na temu papir. Učenici su kroz radionice naučili nešto novo o papiru i mogućnostima koje papir nudi.

Prvi razredi matične škole i područnih škola posjetili su Tiskaru Zrinski u Čakovcu te saznali na koji način se tiska knjiga, tj. kako se stvara otisak na papir te kako se papiri pretvaraju u knjigu. Drugi razredi su izrađivali sovice i ukrasne loptice od kolaža i kartonskog papira.  Treći razredi matične i područnih škola posjetili su tvrtku Unimer u Čakovcu te saznali na koji način se papir kojeg bacimo u smeće može iskoristiti i pretvoriti u neku drugu korisnu sirovinu. Četvrti razredi izrađivali su ukrasne posude uz pomoć novina i ljepila, ali su i naučili kako se papir reciklira. Takav reciklirani papir iskoristit će za izradu božićnih ukrasa.

Viši razredi prezentirali su nam zanimljive stvari s održanih radionica. Peti razredi pisali su na starom hrvatskom pismu glagoljici, ali smo i saznali kakav je papir najbolje koristiti prilikom likovnog izražavanja. Šestaši su pisali pisma i poruke na hrvatskom i njemačkom jeziku. Porukama su ukrasili školske stepenice. U takvom kreativnom ozračju, nastao je animirani film kojeg su osmislili učenici šestih razreda s učiteljicom informatike. Sedmaši su izrađivali zmajeve te nas informirali o Benjaminu Franklinu koji je uz pomoć zmaja napravio veliki korak za znanost. Učenici osmih razreda prikazali su nam kojim kemijskim otopinama možemo lako mijenjati boje na papiru. Također, osmaši su na temu Halloweena  izrađivali predmete od papira te nam ih i prezentirali. Učenici petih razreda nakon održanih radionica posjetili su Muzej Međimurja u Čakovcu te saznali zanimljive informacije o počecima pismenosti.

Bio je ovo projektni dan u kojem su učenici istraživanjem stekli nova i korisna znanja o mogućnostima papira.

Slike pogledajte u našoj fotogaleriji....

objavio: Lidija Matoša   datum: 7. 11. 2017.