MICRO:BITOVI U 4. B RAZREDU

Autor: Lidija Matoša, 19. 2. 2018.

Profil Klett pokrenuo je projekt Želim stablo kojim potiče sadnju biljaka. Cilj projekta je razumjeti važnost koju zdravi okoliš ima u osiguranju dobrobiti pojedinca i zajednice. U projekt su se uključili 4.b razred i učiteljica Ladislava Šestak-Horvat, 1. razred PŠ Žiškovec i učiteljica Mateja Levačić, geografska grupa sa učiteljicom Dunjom Novak i informatička grupa sa učiteljicom Lidijom Matoša.  Odabrali smo biljku nevena i posijali sjeme   kojem  ćemo pratiti rast i razvoj koristeći micro:bit .On  će zalijevati biljku i mjeriti temperaturu i vlažnost tla.

U sklopu projekta u utorak, 13. veljače održana je radionica „Upoznajmo micro:bit“za 4. b razred. Učenici su naučili osnove rada s micro:bitom krot web sučelje makecode.micro:bit.org  te prebacivanje programa na micro:bit. Naučili su kako prikazivati i mjeriti temperaturu prostorije, ispisivati svoja imena, prikazati smješka i tuška…Njihov zadatak je još bio programirati micro:bit koji će pritiskom na gumb A prikazati veliko srce, pritiskom na gumb B malo srce, a pritiskom na gumb A+B ispisivali su riječ Valentinovo.Mikro:bit su stavili u svoju čestitku za Valentinovo koju su izradili na satu likovne kulture.  Prije samog kraja drugog sata odigrali su kviz Čovječe ne ljuti se iz hrvatskog jezika koji im je pripremila njihova učiteljica Ladislava Šestak-Horvat gdje su umjesto kockice programirali micro:bit tako da im generira slučajan broj od 1 do 6.

U aplikaciji Mentimetter.com odgovorili su na pitanja o današnjoj radionici….

Budite i dalje s nama i pratite naš projekt……

« Listopad 2018 »