„Čitamo mi, u obitelji svi“ već četvrtu godinu za redom

Autor: Lidija Matoša, 2. 3. 2018.

Već četiri godine nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ u našoj školi želi unutar obitelji osvijestiti potrebu za čitanjem, dobrobiti koje ono donosi i za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike tek formiraju.

Upravo zbog važnosti čitanja i druženja s obitelji i ove smo se godine s veseljem uključili u projekt poticanja čitanja u obitelji. Dio smo velike obitelji od 135 škola diljem Republike Hrvatske u kojima će ove školske godine učenici trećih razreda svojim kućama nositi ruksak napunjen knjigama.

Učenici trećeg razreda PŠ Mačkovec i PŠ Žiškovec sa svojim učiteljicama Senkom Saško i Ružicom Golić i u suradnji s knjižničarkom Lidijom Toth provodit će projekt. Učenici udomljavaju ruksak s pomno odabranim naslovima za svakog člana obitelji te u roku od pet dana zajedno provode vrijeme čitajući zanimljive knjige iz ruksaka. Projekt smo započeli 19. veljače 2018. godine kada je prvi učenik trećeg razreda PŠ Mačkovec svojoj kući ponio ruksak s knjigama.

Ruksak je i ove godine krenuo u svoje prvo udomljavanje, u prvu obitelj! Dragi učenici, želimo vam ugodno druženje s obitelji, puuunoo dobre zabave i pročitanih knjiga!

Izvor: Lidija Toth, dipl.bibl.

« Listopad 2018 »