Posjet izložbi Nikola Tesla –mind from the future i Kazalištu Žar ptica

Autor: Lidija Matoša, 2. 3. 2018.

Tog snježnog utorka, 20.veljače 2018. učenici viših razreda krenuli su u Zagreb kako bi uživali u Kazališnom danu planiranim Godišnjim planom i programom rada škole. U Kazalištu Žar ptica pogledali su predstavu Kako je tata osvojio mamu iz koje su naučili da ništa nije crno-bijelo, da ljude i njihovu ljubav treba uvijek osvajati i boriti se za nju.

Ono što je dalo poseban čar ovom putovanju je posjet multimedijskoj izložbi 'Nikola Tesla - mind from the future', koja je učenike naprosto oduševila. Izložba prati Teslin život od rođenja do smrti, ali na posve nov način - kao nadahnuta interaktivna instalacija u kojoj se prožimaju film, animacija, video umjetnost, skulptura, slika i tehničke inovacije. Izložba je postavljena u Domu hrvatskih likovnih umjetnika (Meštrovićev paviljon) u Zagrebu i  otvorena je  do kraja ožujka 2018., a zatim seli u veće europske i svjetske gradove u kojima je Tesla radio i boravio. Izložba svakako zavrjeđuje da se je posjeti pa je toplo preporučamo svima.

Na povratku, umorni i gladni, stali smo u Mc Donaldsu, a onda se punih dojmova i lijepih sjećanja vratili u naše malo Međimurje.

« Kolovoz 2018 »