TRADICIJA I SUVREMENOST

Izložba Tradicija i suvremenost – Očuvanje baštine tradicijske i suvremene arhitekture Republike Hrvatske, otvorena je u subotu 19. svibnja u Muzeju Mimara u Zagrebu. Organizator izložbe je Udruga hrvatskih učitelja likovne izobrazbe – UHULI, a pokrovitelj Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Izložba je nastala kroz tematski natječaj na kojem je ove godine sudjelovalo 200 osnovnih škola i centara za odgoj i obrazovanje s više od 2000 radova. Glavnu riječ na toj izložbi vodi vrhunski stručnjak, likovni pedagog i metodičar prof. Emil Robert Tanay od kojeg su učile mnoge generacije učitelja. Stoga je ponos i radost svakog učitelja neizmjerna ako likovni rad njegova učenika bude nagrađen, pohvaljen ili izložen na tako prestižnoj i jedinstvenoj izložbi. Pod budnim okom profesora Tanaya  i njegova stručnog povjerenstva svaki je rad detaljno analiziran i pregledan. Naša je škola ponovno postigla veliki uspjeh! Posebnu pohvalu za svoj originalni likovni rad  dobila je Leni Novak, učenica 3. a razreda i njezina učiteljica Radojka Oreški. Njezin je rad objavljen i u ovogodišnjem katalogu koji prati izložbu. Još dugo i u lijepom sjećanju će im ostati boravak u Zagrebu, Muzeju Mimara, prekrasni program na otvorenju izložbe i nagrade koje je pripremila Školska knjiga. Izvrstan uspjeh postigli su i naši učenici čiji su radovi izloženi: Ozren Grgić (3.a r.), Lorena Kajmović (4.b r.), Žana Marie Munda (6. r), Karla Hajdarović (6. r.), Ana Rojko (7. r.) i Tijana Colar (7. r.). Njihovi su mentori Radojka Oreški, Ladislava Šestak-Horvat i Josip Mihalković. Čestitamo svima na postignutom uspjehu i preporučamo odlazak na izložbu koja je otvorena do 26. svibnja 2018. godine.

objavio: Lidija Matoša   datum: 21. 5. 2018.

« Prosinac 2018 »

Portali