49. DANI KAJKAVSKE REČI V ZLATARU

Autor: Lidija Matoša, 2. 10. 2018.

U subotu,29.9.2018.godine učenici naše škole sa svojim mentorima prisustvovali su na kulturnoj priredbi Dani kajkavske riječi. Zvonil je te  den i međimurski kaj po zlatarskim bregima i grejal naša srčeka.

Učenici naše škole sudjelovali su na ovoj manifestaciji predstavivši se sa svojim likovnim i literarnim radovima.

Na natječaj za dječju likovnu izložbu „Čovjek čovjeku“ pristiglo je 679 učeničkih radova  iz 41 škole kajkavskog govornog područja. Za izložbu je odabrano 80 radova čiji su autori učenici iz 29 škola. Na izložbi je izloženo 11 radova učenika naše škole. Među pozvanima su bili:Lucija Podgorelec,VII.r.,Hana Strniščak,VIII.r.,Klara Varga,VIII.r.-voditelj: Josip Mihalković;Kaja Topličanec,IV.r.,Magdalena Trupković,IV.r.,Lucija Posavec,IV.r.-voditeljica:Vesna Golub;Lorena Kajmović,V.r.,David Podgorelec,V.r.-voditeljica Ladislava Šestak-Horvat;PŠ Mačkovec:Elena Abramović,IV.r.,Vita Bajsić,IV.r.-voditeljica Senka Saško;PŠ Žiškovec:Dorian Škvorc,IV.r.-voditeljica Ruža Golić. Među svim izloženim radovima izabrano je 5 najuspješnijih među kojima su i dva rada učenika naše škole: Magdalene Trupković  i Davida Podgorelca. Njihove su mentorice Vesna Golub i Ladislava Šestak-Horvat. Oni su nagrađeni knjigama Školske knjige,a njihovi radovi otisnuti su u zborniku.

Na natječaj za Zbor malih pjesnika odazvalo se 50 osnovnih škola. Od ukupno 292 pristigle pjesme Prosudbena komisija izabrala je 51 pjesmu za javno izvođenje i tisak u zbirci. Naši mali literati koji su se predstavili svojim radovima bili su:Ela Cvitković,IV.r.-voditeljica Radojka Oreški;Filip Sklepić,II.r.-voditeljica Jasminka Mesarić;Tiara Korent,V.r.-voditeljica Ladislava Šestak-Horvat;PŠ Mačkovec:Mia Šalja,IV.r.-voditeljica Senka Saško. Među njima svakako valja istaknuti Filipa Sklepića koji je osvojio žiri svojom izvedbom i bio nagrađen za svoj scenski nastup. Njegova je mentorica Jasminka Mesarić.

Sigurni smo da će i iduće godine međimurski  KAJ zvoniti zlatarskim bregima.

Fotografije pogledajte u našoj fotogaleriji...

« Listopad 2018 »