Europski tjedan programiranja – EU Code Week

OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec i ove godine sudjelovala je u Europskom tjednu programiranja od 6. do 21. listopada 2018. godine. Učiteljica informatike Lidija Matoša na satovima informatike održala je nekoliko radionica za naše učenike.

Učenici petih razreda upoznali su  programski vizualni jezik Scratch i sudjelovali u radionici Animate a Name tijekom koje su napravili svoje prve programe tako da su svako slovo svojeg imena animirali na drugačiji način.

U 6. razredu radionicu u Scratchu održali su Josip Đeri i Luka Žišković koji su pripremili zabavne primjere i igrice za učenike. Zajedno su izrađivali igru labirint i igru udaranja lopticom i vrlo se zabavljali igrajući jedni protiv drugih.

Učenici sedmih i osmih razreda imali su radionicu pod nazivom Društvene igre na Micro:bitu. Njihov zadatak bio je napisati program za igre Kružić – Križić, Čovječe ne ljuti se, Istina ili izazov ili Moj micro_bit ljubimac. Nakon izrađenih programa učenici su se zabavljali igrajući te društvene igre pomoću micro:bita. Učenik 7.b razreda Karlo Preložnjak održao je prezentaciju o programiranju igrica u alatu Unity.

Sve aktivnosti možete pogledati u videozapisu koji su izradile učenice 8.c razreda Stela Horvat i Hana Strniščak.

Sve aktivnosti prijavili smo na karti događanja na stranici Code Week i nakon uspješno odrađenih radionica dobili i diplomu.

objavio: Lidija Matoša   datum: 24. 10. 2018.